Sporthírek

Sport hírek, elemzések és érdekességek. Sport rovatunkban követheted a kedvenc sportolóiddal, csapataiddal kapcsolatos legfrissebb híreket.
Jégkorong Erste Liga

A sereghajtó ellen javított az UTE

Az UTE 5-2-re legyőzte a vendég Fehérvár Hoki Akadémia csapatát a jégkorong Erste Liga keddi mérkőzésén.

A két együttes október 2-án már találkozott, akkor nagy meglepetésre a fiatal fehérváriak otthon 3-2-re nyertek, és az egész szezonban ez az egy sikerük van eddig.

Az első tíz perc még kiegyenlített játékot hozott, ekkor a hazaiak emberelőnyben Kiss Patrik távoli bombával bevették az előző idényben még az Újpestben szereplő Márkus Levente kapuját. A folytatásban is a lila-fehérek irányították a játékot, a meccs derekán három perc alatt újabb két gólt szereztek – Kovács Alex és Kiss Patrik révén -, ráadásul kétszer a kapuvasat is eltalálták.

A záró felvonás is újpesti góllal indult, majd büntetőből már 5-0 volt az állás, ám a FEHA19 az 51. és 54. percben faragott hátrányából.