A szlovák csapat ellen kezd a magyar női jégkorong-válogatott február 6-án Bremerhavenben az olimpiai selejtezőben, amelynek a győztese vehet részt a 2026-os milánói-cortinai játékokon.
A magyar szövetség hétfői tájékoztatása szerint Pat Cortina szövetségi kapitány alakulata február 6-án 16 órakor a kvalifikációs sorozat előző körét megnyerő szlovák együttessel, míg február 8-án 18 órakor az osztrák, 9-én, ugyancsak 18 órakor a házigazda német csapattal találkozik.
A kvartett győztese jut ki az olimpiára. A női hoki 1998 óta szerepel a téli olimpia műsorán, és a magyarok még sosem jutottak ki, erre most van a legnagyobb esélyük.
A bremerhaveni selejtezőtorna programja:
1. forduló (február 6.):
Magyarország-Szlovákia 16.00
Németország-Ausztria 19.30
2. forduló (február 8.):
Szlovákia-Németország 14.30
Magyarország-Ausztria 18.00
3. forduló (február 9.):
Ausztria-Szlovákia 14.30
Németország-Magyarország 18.00
(Kiemelt kép: Magyar Jégkorong/Facebook)