Sporthírek

Sport hírek, elemzések és érdekességek. Sport rovatunkban követheted a kedvenc sportolóiddal, csapataiddal kapcsolatos legfrissebb híreket.
Szombathely - Murcia

A Szombathely pontgazdag meccsen legyőzte a Murciát

A Falco KC Szombathely hazai pályán tíz ponttal legyőzte a spanyol Murciát szerdán a férfi kosárlabda Bajnokok Ligája második fordulójában.

Eredmény, 2. forduló, A csoport:

Falco KC Szombathely-Murcia (spanyol) 104-94 (32-19, 29-30, 21-23, 22-22)
————————————————————————-
A magyar csapat legjobb dobói: Perl 29, Brown 18, Keller 16, Pot és Barac 14-14

Férfi kosárlabda BL - Falco-Vulcano Energia KC Szombathely-Murcia
MTI/Krizsán Csaba

A magyar bajnok egy hete a francia Strasbourg csarnokában kezdte meg a BL-szezont, ahol 81-78-ra kikapott. Milos Konakov vezetőedző együttese – amely 1/1-es győzelmi mérleggel áll az NB I-ben – a folytatásban a Murciát fogadta, a spanyolok 1/2-nél tartanak az ottani pontvadászatban.

A szerdai meccsen remek kezdésére, a 32-19-re megnyert első negyedre alapozva a Falco irányította a mérkőzést, a spanyol vendégek azonban folyamatosan csökkentették a különbséget. A második felvonásban egy, a harmadikban két ponttal lopták közelebb magukat, de miután nem került hullámvölgybe a házigazda, megnyugtató távolságra tartotta magától ellenfelét.

A hajrá azonban mégis izgalmasan alakult: 2:10 perccel a vége előtt még megvolt a hazaiak tízpontos előnye (99-89), utána azonban a szombathelyiek támadójátéka megakadt, miközben a különbség megfeleződött (99-94). Szűk fél perc volt még hátra, akkor azonban fordult a kocka, és 5-0-s zárással, Zach Brown három büntetőjével, valamint Perl Zoltán duplájával visszaállt a hazaiak korábbi előnye.

A mérkőzés legeredményesebb játékosaként Perl 29 ponttal zárt.

A Falco két hét múlva a török Bursához látogat a BL harmadik fordulójában.

Forrás: MTI; Fotó: Krizsán Csaba
Tedd meg első befizetésed, és legyen tiéd az akár 20.000 Ft értékű sportfogadási bónusz! (x)