Tegnap a valós tudása alatti szinten kézilabdázó Veszprém csúfos, kilenc gólos vereségbe szaladt a remekül játszó Sporting otthonában a férfi Bajnokok Ligájában. Ma a Szeged javíthat a magyar mérlegen.
A Tisza-partiak a tavalyi francia bajnokságban ezüstérmet szerző Nantes-ot fogadják, amely hozzájuk hasonlóan egy-egy vereséggel és győzelemmel áll két ponton az első két kör után.
A Szeged az első fordulóban hazai pályán lepte meg az elmúlt két idényben egyaránt Final Fourba jutó Magdeburgot (31-29). A második körben a vártnál jóval jobban megszorították a Barcelonát idegenben (31-30). E két eredmény a Szegednél nagyobb csapatoktól is bőven elfogadható lenne.
A Nantes-nak ezzel szemben mindkét meccse a papírformának megfelelően alakult. Aalborgban hét góllal kikaptak, majd otthon hárommal verték a Kielcét.
(Kiemelt kép: PICK Szeged Handball Team/Facebook)
