Sporthírek

Sport hírek, elemzések és érdekességek. Sport rovatunkban követheted a kedvenc sportolóiddal, csapataiddal kapcsolatos legfrissebb híreket.

A Veszprém kikapott a Kieltől a bronzmeccsen

A Telekom Veszprém 34-34-es rendes játékidőt követően hétméteresekkel kikapott a német THW Kiel csapatától a férfi kézilabda Bajnokok Ligája kölni négyes döntőjének vasárnapi bronzmérkőzésén.

A magyar csapat tizedik alkalommal szerepelt a kölni tornán, háromszor volt második, nyernie még nem sikerült.

Eredmény, a 3. helyért:

THW Kiel (német)-Telekom Veszprém 34-34 (14-18) – hétméteresekkel: 3-1

Köln, 20 600 néző, v.: K. Gasmi, R. Gasmi (franciák)
gólszerzők: Bilyk 7, Wiencek, Zarabec 6-6, Ehrig 5, Duvnjak 4, Ekberg 3, Dahmke 2, Reinkind 1, illetve Jahja 8, Nilsson 7, Mahé 6, Marguc, Lékai 3-3, Maqueda, Lauge 2-2, Nenadic, Lukács, Ilic 1-1
lövések/gólok: 63/37, illetve 54/35
gólok hétméteresből: 7/6, illetve 6/3
kiállítások: 4, illetve 8 perc

Köln, 2022. június 19. A veszprémi Jorge Maqueda (b) és Zoran Ilic, a férfi kézilabda Bajnokok Ligája négyes döntõjében a harmadik helyért játszott Telekom Veszprém és a német THW Kiel mérkõzésen Kölnben, a Lanxess Arenában 2022. június 19-én. MTI/Kovács Anikó

A veszprémi keretből Dejan Manaszkov, a túloldalon pedig Sander Sagosen és Hendrik Pekeler hiányzott.
A hosszú szezon, illetve a szombati elődöntő okozta fáradtság mindkét csapaton meglátszott, az első tíz percben jó megoldások, kapusbravúrok és hibák váltották egymást. A 13. percben pályára lépett Lékai Máté, aki a bajnoki döntő múlt szombati visszavágóján, valamint a BL-elődöntőben sem játszott.

Kisvártatva a 19 éves Lukács Péter is beállt, és mindketten góllal segítették csapatukat.

Köln, 2022. június 19. Pavel Horak (b2) és Domagoj Duvnjak (j) között a veszprémi Kentin Mahé a férfi kézilabda Bajnokok Ligája négyes döntõjében a harmadik helyért játszott Telekom Veszprém – THW Kiel mérkõzésen Kölnben, a Lanxess Arenában 2022. június 19-én. MTI/Kovács Anikó

A Magyar Kupa-címvédő a 11. percben vezetett először két találattal, majd egy 4-0-s sorozat végén a 23. percben már három volt közte. Felállt védőfallal szemben mindkét együttesnek voltak nehézségei, de a gyors ellenakciók végén szinte mindig eredményesek voltak. A Veszprém az első félidő utolsó 11 percében csak két gólt kapott, viszont hetet lőtt, így a szünetben 18-14-re vezetett. Rodrigo Corrales negyven százalékos hatékonysággal védett az első felvonásban.

Momir Ilic vezetőedző a második félidőben is forgatta csapatát, variálta a játékosokat, a posztokat és a felállást. A németek többször is visszazárkóztak kétgólos hátrányra, és miután tovább fokozták a tempót, az ötvenedik percben egyenlíteniük is sikerült (30-30). A Kiel egyre hatékonyabban védekezett, kapusának lecserélésével létszámfölényben támadott, és a 19. percet követően visszavette a vezetést. A veszprémiek támadójátéka megakadt, Niklas Landin parádézott az ellenfél kapujában, még Petar Nenadic büntetőjét is kivédte.

Köln, 2022. június 19. Momir Ilic, a Telekom Veszprém vezetõedzõje (b) és a csapat játékosa, Blaz Blagotinsek a férfi kézilabda Bajnokok Ligája négyes döntõjében a harmadik helyért játszott Telekom Veszprém és a német THW Kiel mérkõzésen Kölnben, a Lanxess Arenában 2022. június 19-én. MTI/Kovács Anikó

Ilic nem kért időt, csapata ennek ellenére megrázta magát, fordított. Majd 74 másodperccel a vége előtt a játékvezetők érvénytelenítették Andreas Nilsson gólját, visszaadták a labdát a Kielnek, amely kapott egy hétméterest is. Ezt Niclas Ekberg értékesítette, és már csak három másodperc volt hátra, amikor a magyar együttes is büntetőhöz jutott. Kentin Mahé belőtte, így a rendes játékidő 34-34-es döntetlennel zárult, és a bronzéremről hétméteres-párbaj döntött.

Gasper Marguc és Rasmus Lauge Schmidt lövését Niklas Landin kivédte, Omar Jahja a keresztlécre bombázott, és bár Miha Zarabec kísérletét Vladimir Cupara hárította, ez nem volt elég a bronzérem megszerzéséhez.

Köln, 2022. június 19. Rodrigo Corrales, a vesztes veszprémi csapat tagja a férfi kézilabda Bajnokok Ligája négyes döntõjében a harmadik helyért játszott Telekom Veszprém és a német THW Kiel mérkõzés után Kölnben, a Lanxess Arenában 2022. június 19-én. A Telekom Veszprém 34-34-es rendes játékidõt követõen hétméteresekkel kapott ki. MTI/Kovács Anikó

A kapusok közül Landin kilenc, Corrales 13 védéssel zárt.
A két csapat 24. egymás elleni tétmérkőzésén egyaránt 11 győzelem mellett másodszor született döntetlen.

Később – döntő: Barcelona (spanyol)-Lomza Vive Kielce (lengyel) 18.00

Forrás: MTI; Fotó: MTI/Kovács Anikó