Nem fukarkodott a maradandó nyilatkozatokkal Ruben Amorim, a Manchester United nemrégiben kinevezett vezetőedzője. A portugál tréner finoman szólva sem a kánaánba érkezett, ám vasárnap nyerni tudott csapatával a Fulham vendégeként.
Amorim előbb egy szülinapi köszöntésre fanyar humorral azt válaszolta, hogy mióta a United edzője, tíz évvel többnek érzi magát. Nem ez volt azonban a legdurvább mondása, Marcus Rashford ugyanis igen sistergős kritikát kapott a szakembertől.
„Hamarabb játszatnám a 63 éves kapusedzőnket, Jorge Vitalt, mint egy labdarúgót, aki nem teszi bele a maximum munkát” – mondta az angol válogatott támadóról a tréner, aki közvetlen ezelőtt az edzésmunka fontosságát is hangsúlyozta.
„Mindig ugyanaz az ok. Az edzés. Én így nézek egy futballistát, mert ez határozza meg a teljesítményét. A mindennapok, az edzésen mutatott attitűd. Ha a helyzet nem változik, én sem fogok változtatni. Mindenkire ugyanazok a szabályok vonatkoznak. Ha belerakja valaki a maximumot, akkor annak megadom a lehetőséget” – fejtette ki.
Rashford az Amorim-éra egyik legnagyobb vesztese. Idén még keretbe sem került a Manchester Unitednél, az előző négy találkozót rendre az edző döntése miatt hagyta ki.
(Kiemelt kép: Getty Images)