A nyáron jelentősen megújuló, új edzővel és számos érkezővel erősítő Szeged remekül kezdte az évet. Michael Apelgren vezetőedzőnek viszonylag gyorsan sikerült átvinnie az elképzeléseit: a gyors, sok futásos játéknak mindeddig csinos eredménysor volt a jutalma.
A kisebb szenzáció, hogy a bajnokságban 6/6-tal indított a Szeged, ám az ellenfelek névsorából csak a Tatabánya az, akit a Tisza-partiak szintjén fajsúlyos riválisként említhetünk. A Bajnokok Ligájában mutatott játék viszont már annál inkább figyelemre méltó.
Az Apelgren-csapat ugyanis egyből a két évvel ezelőtti BL-győztes legyőzésével nyitott, hazai pályán 31-29-re legyőzte a Magdeburgot. Majd a címvédő megszorongatásával folytatta. A Barcelona otthonában elért 31-30-as vereséget sok csapat aláírná, még azzal együtt is, hogy pontszámban ugyanannyit ér, mint egy kiadós zakó. A Nantes legyőzése (33-32) ehhez képest már papírforma volt.
A mostani ellenfél az az RK Zagreb, amely hosszú ideje stabil tagja a BL mezőnyének, ugyanakkor a sorozaton belül nem sorolható a fajsúlyos csapatok közé.A várakozásoknak megfelelően idegenben a Kielce és a Kolstad ellen is kikapott. Az Aalborg ellen viszont fényes sikert aratott: már a puszta győzelmük is közel négyszeres pénzt fizetett, ám a horvátok 8-at raktak közé.
Utóbbi fényében érhető, hogy a zágrábi meccsre nagyjából hasonlóan árazták be a csapatokat a bukmékerek. Ha viszont azt nézzük, hogy a Szeged a legnagyobbakat verte, illetve szorongatta meg, akkor jutányosnak tűnik a 2-es körüli nyereményszorzója.
A klub beszámolója alapján a kékek keretének minden tagja egészséges, így száz százalékos állapotban utaznak a horvát fővárosba.
(Kiemelt kép: Sólya Eliza/pickhandball.hu)
