A Magyar Labdarúgó-szövetség hivatalosan is megerősítette: a német-magyar kettős állampolgárságú Dárdai Bence a magyar válogatottat választotta. A Wolfsburg középpályása a Marco Rossi szövetségi kapitánnyal történt találkozót követően döntött úgy, hogy a jövőben a magyar válogatottban szerepel.
Köztudott, hogy Rossi és stábja a korábbiakban is folyamatosan figyelte Dárdai Bence teljesítményét. A szövetségi kapitány már beszélt is arról, hogy amennyiben a feltételek adottak lesznek, számolni fog a játékossal a nemzeti csapat keretének összeállításakor.
Döntött a legifjabb Dárdai, a magyar válogatottat választotta
„Nagyon örülök, hogy Bence csatlakozik hozzánk” – fogalmazott Marco Rossi az mlsz.hu-nak. – „Régóta pontosan tudjuk, milyen potenciál rejlik benne, de időt akartunk adni neki, hogy az új csapatába zavartalanul be tudjon illeszkedni, és hogy fiatal játékosként ezt a nehéz és roppant felelősségteljes döntést nyugodtan és magabiztosan tudja meghozni. A rendkívül pozitív személyes beszélgetésünket követően Bence készen áll rá, hogy csatlakozzon hozzánk. Fiatalon majdnem mindig 10-esként játszott, majd később lett középpályás, 8-asként és 6-osként is játszott már, főként utóbbi pozícióban számolunk vele mi is. Nagyon jól lát a pályán, mindkét lábával nagyon ügyes és rendkívül technikás, nyugodt, higgadt labdarúgó. Biztos vagyok benne, hogy nagy hasznára lesz a csapatnak.”
(Kiemelt kép: mlsz.hu)