Sporthírek

Sport hírek, elemzések és érdekességek. Sport rovatunkban követheted a kedvenc sportolóiddal, csapataiddal kapcsolatos legfrissebb híreket.
Dán - Magyar

Dánia lesz a magyarok ellenfele a negyeddöntőben

A címvédő Dánia lesz a magyar férfi kézilabda-válogatott ellenfele a szerdai, stockholmi negyeddöntőben az olimpiai kvalifikációs világbajnokságon.

A középdöntő utolsó fordulójában, hétfőn Malmőben a dánok végig vezetve 30-25-re nyertek Egyiptom ellen, ezzel ők végeztek a IV. csoport élén.

Remekül, nagy lendülettel kezdték a dánok (6-2), ezért a Szeged és a Budakalász korábbi játékosa, az egyiptomiak szövetségi kapitányaként dolgozó Roberto García Parrondo már a nyolcadik percben időt kért. Csapatának a döntetlen is elég lett volna a csoportelsőséghez, de a különbség tovább nőtt (12-5). Az első félidő hajrájában egy 4-0-s sorozattal némileg felzárkózott Egyiptom, de így is ötgólos hátrányban volt a szünetben.

A második felvonás elején megint elhúztak a skandinávok (22-14), akik végig rendkívül magabiztosan és gyorsan kézilabdáztak, így a vártnál is simábban győztek.

A dánoknak ez volt sorozatban a 25. veretlen vb-meccsük. Amióta 2017. január 17-én a magyar válogatott legyőzte őket az albertville-i nyolcaddöntőben, 24 siker és egy döntetlen a mérlegük, ezzel beállították Franciaország vb-rekordját.

A Veszprém egyiptomi balátlövője, Jehia el-Dera négy gólt szerzett. A Veszprém dán csapatkapitánya, Rasmus Lauge Schmidt eddig kisebb sérüléssel bajlódott, most léphetett pályára először a világbajnokságon, de nem talált a hálóba. Mathias Gidsel és Simon Pytlick nyolc-nyolc találattal zárt, Mikkel Hansen hat gólt szerzett, Niklas Landin 14 védést mutatott be.

Katowicében a németek csak egyszer vezettek, az 52. percben, utána viszont Norvégia egy 4-0-s sorozattal eldöntötte, és 28-26-ra megnyerte a rangadót, a III. csoport élén végzett és továbbra is százszázalékos.

Szerda / Dánia-Magyarország, Stockholm 20:30