A Balogh Botonddal felálló Parma több mint fél órát emberelőnyben játszva, az utolsó pillanatokban szerzett góllal 2-1-re legyőzte odahaza a sereghajtó Monzát az olasz labdarúgó-bajnokság 18. fordulójában.
A magyar válogatott védő végigjátszotta a találkozót, együttese pedig a spanyol Pablo Marí második sárga lapos kiállítása nyomán az 54. perctől létszámfölényben futballozott.
A Parma az ezért a szabálytalanságért megítélt büntetőből a brazil Hernani révén a vezetést is megszerezte, és bár a portugál Pedro Pereira a 85. percben egyenlített, a hazaiak az argentin Lautaro Valenti 98. percben elért góljával kicsikarták a győzelmet.
A lefújás előtt jött a dráma a magyar válogatott védő csapatának meccsén
A 14. helyre előre lépő Parma sorozatban három vereség után nyert ismét a Serie A-ban, a Monza ugyanakkor már tíz forduló óta nyeretlen.
Serie A, 18. forduló:
Parma-Monza 2-1 (0-0)
Gólszerzők: Hernani 56. – 11-esből, Valenti 90+8., ill. P. Pereira 85.
Kiállítva: Marí (Monza, 54.)
(Kiemelt kép: Getty Images)