Dino Toppmöller vezetőedző egyáltalán nem ideges amiatt, hogy eltiltása miatt csütörtökön nem ülhet az Eintracht Frankfurt kispadján a Ferencváros ellen a labdarúgó Európa-liga alapszakaszának hetedik fordulójában.
“Furcsa lesz, mert sosem voltam ilyen helyzetben, de nem vagyok ideges, mert bízom a stábomban és a csapatomban” – jelentette ki az M4 Sportnak a német klub szakembere. “Noha a téli szünet után természetszerűleg nem volt minden gördülékeny, védekezésben stabilak voltunk, támadásban nagyszerű helyzeteket dolgoztunk ki és szép gólokat szereztünk. Jó formában van az együttes, ezért nemcsak az eredményekkel, hanem a mutatott játékkal is elégedettek lehetünk“.
A 44 éves tréner kifejtette annak ellenére kemény mérkőzésre számít, hogy az Eintracht idén mindhárom bajnoki összecsapását megnyerte, mert -mint mondta – a Ferencváros kiváló csapat jó játékosokkal. Külön kiemelte a technikailag képzett középpályásokat és a szélsők játékát, akik remekül oldják meg a párharcokat és nagyszerű beadásokkal tudnak veszélyes szituációkat teremteni.
“Az új edző mindig extra motivációt és új elképzeléseket ad egy csapatnak, de nem hiszem, hogy Robbie Keane a stílust alapjaiban megváltoztatná” – beszélt a magyar bajnokról Toppmöller.
Kitért arra is, hogy a Manchester Cityhez távozó Omar Marmus fantasztikus futballista, de a januári találkozókon sikerült bebizonyítani, hogy nélküle is tudnak nyerni, mert a csapat egyik legnagyobb erénye, hogy a játékosok harcolnak egymásért a pályán.
“Örülünk, hogy három megérdemelt győzelemmel kezdtük az évet, mert keményen dolgoztunk. Ezt szeretnénk folytatni, de tudjuk, a csütörtöki mérkőzés sem lesz könnyű” – fogalmazott Arthur Theate, aki úgy vélte, mindkét gárda győzelemre játszik majd.
A 24 éves védő szerint a 2024-es esztendő végén kissé visszaesett a hátsó alakzat teljesítménye, de így is a harmadik legkevesebb gólt kapták a Bundesligában. Hozzátette, januárban viszont eddig három meccsen csupán egyetlen gólt engedtek a riválisoknak, ezt a stabil játékot szeretnék folytatni az FTC ellen is.
“A Ferencvárosban megvan a minőség, enélkül nem tudott volna 4-0-ra nyerni az Európa-ligában az ellen a Dinamo Kijev ellen, amely kedden 3-3-as döntetlent játszott a Galatasaray vendégeként” – mondta Theate, aki szót ejtett a német bajnokságban harmadik és az El-ben hatodik Eintracht magyar játékosairól is. “Fenyő Noah és Lisztes Krisztián is jó játékos, mindketten keményen dolgoznak, így fényes jövő áll előttük“.
(MTI)
(Kiemelt kép: Getty Images)