Sporthírek

Sport hírek, elemzések és érdekességek. Sport rovatunkban követheted a kedvenc sportolóiddal, csapataiddal kapcsolatos legfrissebb híreket.

Erdélyi csapatok veresége

Az alapszakasz harmadik helyéért harcoló csapatok mérkőzésén a Corona Brasov kikapott a DVTK vendégeként, míg a felsőházba jutásért küzdő címvédő SC Csíkszeredát legyőzte a házigazda Újpest a jégkorong Erste Liga vasárnapi játéknapján.

Miskolcon két, egyaránt 61 pontos alakulat küzdött meg, a vendégektől négyen is hiányoztak eltiltás miatt. Ennek ellenére a tartalékos brassóiak szereztek vezetést, és a hazaiak csak a 35. percben tudtak egyenlíteni. A sportszerű összecsapás a záró harmadban dőlt el, négy perc alatt kétszer villant a Jegesmedvék csatársora. A végén még egy üres kapus gól született. A sikerrel a DVTK került lépéselőnybe a harmadik helyért folyó küzdelemben.

A Megyeri úton az első húsz perc nem hozott gólt, majd a fordulás után gyorsan előnyhöz jutottak a lilák, akik létszámfölényben növelték a különbséget. A címvédő ugyan szépített, ám a második szünet előtt öt másodperccel 3-1 lett az állás. A hajrában még egy hazai emberelőnyös, valamint egy szeredai -hátrányos találat esett.

Eredmények:

UTE-SC Csíkszereda (romániai) 4-2 (0-0, 3-1, 1-1)
DVTK Jegesmedvék-Corona Brasov (romániai) 4-1 (0-1, 1-0, 3-0)

korábban:
Budapest JAHC-Gyergyói HK (romániai) 3-2 (0-1, 0-0, 3-1)

10. FEHA19 14 pont

Az 1-6. helyezettek a negyeddöntőbe jutnak, míg a 7-10. helyezettek a rájátszásba jutásért csatáznak.

Forrás: MTI; Fotó: MTI/Mónus Márton