Sport hírek, elemzések és érdekességek. Sport rovatunkban követheted a kedvenc sportolóiddal, csapataiddal kapcsolatos legfrissebb híreket.

A Debrecen házigazdaként 28-27-re legyőzte a dán Nyköbing Falster csapatát a női kézilabda Európa-liga csoportkörének első fordulójában, szombaton.

Eredmény, csoportkör, 1. forduló, C csoport:

DVSC Schaeffler – Nyköbing Falster HB (dán) 28-27 (10-11)

lövések/gólok: 46/28, illetve 43/27
gólok hétméteresből: 3/3, illetve 6/5
kiállítások: 10, illetve 4 perc

A sérült Hornyák Dóra nélkül játszó hazaiak kiválóan kezdték a remek hangulatú mérkőzést, és gyors támadásaiknak köszönhetően 5-1-re elléptek. A lendület azonban nem tartott sokáig, hat perc alatt egyenlítettek a vendégek, ezért Szilágyi Zoltán vezetőedző időt kért. Minden debreceni hibát gyors ellenakcióval büntetett az egyre pontosabban kézilabdázó Nyköbing, amely átvette a vezetést. A lassú támadójáték nem vezetett eredményre hazai oldalon, ezért kapusának lecserélésével a létszámfölényes akciók mellett döntött Szilágyi. Csapata több mint 11 percig nem talált be, de egyre hatékonyabban védekezett, így csupán egygólos hátrányban volt a szünetben.

Az első félidő hajrájában, súlyos térdsérülését követően, tíz hónap után egy büntető kivédésével tért vissza a debreceni kapuba a német Ann-Cathrin Giegerich.

A második felvonás elején Bordás Réka vezérletével egyenlített a magyar csapat, amely megtalálta az ellenszert a dánok játékára, így a folytatásban is szoros volt az állás. A házigazdák több mint 35 perc után vezettek ismét (22-21), ám az ellenfél nyitott védekezésre váltott. Egy 3-0-s és egy 4-0-s sorozata is volt a magyar bajnokság legutóbbi bronzérmesének, amely a hajrában Planéta Szimonetta és Kácsor Gréta találataival biztosította be győzelmét. Bár a hazaiak már 27-23-ra is vezettek, az utolsó percek váratlanul izgalmasra sikeredtek, és végül csak egy gól lett a különbség.

Kácsor Gréta és Planéta Szimonetta hét-hét, Bordás Réka négy góllal, Catherine Gabriel hat, Ann-Cathrin Giegerich négy védéssel járult hozzá a sikerhez. A túloldalon Mia Solberg Svele hat, Elma Halicevic és Marie Helene Sajka öt-öt gólt lőtt.

A DVSC jövő vasárnap a horvát Podravka Koprivnica otthonában folytatja szereplését a második számú európai kupasorozat csoportkörében.

Forrás: MTI; Fotó: MTI/Derencsényi István