Sporthírek

Sport hírek, elemzések és érdekességek. Sport rovatunkban követheted a kedvenc sportolóiddal, csapataiddal kapcsolatos legfrissebb híreket.
DVTK - Sopron

Hosszabbításos DVTK-diadal a magyar derbin

Az újonc DVTK hazai pályán hosszabbítás után legyőzte a címvédő Sopront csütörtökön a női kosárlabda Euroliga tizedik fordulójának magyar rangadóján.

Eredmények:

Női Euroliga, 10. forduló, B csoport:

DVTK HUN-Therm – Sopron Basket 77-75 (10-13, 17-22, 16-18, 23-13, 11-9) – hosszabbítás után

a legjobb dobók: Guirantes 23, Green 22, Garbin 9, illetve Brooks 21, Magbegor 15, Turner 10

A Sopron a múlt héten 7/2-re javította győzelmi mutatóját otthon a török Mersin elleni sikerrel, így a B csoport éléről várta a folytatást. DVTK a sereghajtó belga Mechelen otthonában győzött, így 5/4-es mérleggel hatodik volt a B jelű nyolcasban, ráadásul vasárnap a szintén euroligás Szekszárd csarnokában is diadalmaskodott az NB I-ben.

A csütörtökön pályára lépett magyar csapatok novemberi összecsapását 75-65-re nyerte odahaza a Sopron. A miskolci „visszavágón” a hazaiak csak 6-4-ig vezettek, onnantól Gáspár Dávid együttese került fölénybe, főként a parádézó szerb Jelena Brooks révén. A második negyedben 12 pontra nőtt a vendégek előnye, a nagyszünetben 27-35 volt az állás, Brooks ekkor 16 pontnál tartott.

Térfélcsere után tovább nőtt a különbség, 34-49-nél már 15 ponttal vezettek a zöld-sárgák, a diósgyőrieknél csak az angol Cheridene Green nyújtott átlag feletti teljesítményt. A 43-53-ról induló zárószakaszban rákapcsolt a Puerto Ricó-i Arella Guirantes is, így a házigazdák hat pontra felzárkóztak (59-65), majd fél perccel a vége előtt a karibi légiós triplájával 62-66 állt a nagyórán. Guirantes hat másodpercnél újabb hármast dobott, ráadásul közben szabálytalankodtak is ellene, így az értékesített büntetővel egyenlítettek Völgyi Péter tanítványai (66-66).

Az ötperces hosszabbításban 6-4 után először vezetett a DVTK (68-66), felváltva estek a kosarak, és az izgalmas hajrából az újonc hazaiak jöttek ki jobban. A meccs hőse a 23 pontos Guirantes lett.
A Sopron szerdán a spanyol Gironát fogadja, míg a DVTK egy nappal később a török Mersint látja vendégül.

Forrás: MTI; Fotó: MTI/Vajda János