Sporthírek

Sport hírek, elemzések és érdekességek. Sport rovatunkban követheted a kedvenc sportolóiddal, csapataiddal kapcsolatos legfrissebb híreket.
Telekom Veszprém - Ferencváros

Kilencven gólos meccset nyert otthon a Veszprém

A Telekom Veszprém százszázalékos mérlegét megőrizve 90 gólt hozó találkozón 50-40-re legyőzte a vendég Ferencvárost a férfi kézilabda NB I csütörtöki mérkőzésén.

Sorsszerűen Lékai Máté gólja indította a találkozót: a Veszprémet nyolc év után a nyáron elhagyó irányító a támadások szervezése mellett a befejezésekből is aktívan kivette a részét, vezérletével 6-3-ra és 7-4-re is vezetett a fővárosi gárda. Elsősorban a gyors befejezések jellemezték ezt a periódust, ebben partnernek bizonyult a hazai alakulat is, 12 percbe telt, mire először mutatta Momir Ilic vezetőedző együttesének előnyét az eredményjelző (10-9).

A Veszprém előnye fokozatosan nőtt, miközben ebben az időszakban is inkább a támadásra helyezték a hangsúlyt a felek, húsz perc alatt 30 találat született, a szünetig pedig 46. A félidő intenzitását jól mutatja, hogy mindkét kapus, a hazaiaknál Rodrigo Corrales, a vendégeknél Borbély Ádám is lőtt gólt, miközben a védési hatékonyságuk 27, illetve 15 százalék volt.

A fordulást követően tovább „nyílt az olló”, a 36. percben már 34-24-re vezettek a bakonyiak, a gólgyártás tempója azonban nem esett vissza. A 60. gól megszületésére 38, az 50. veszprémi találatra 57 percet kellett várni, a végére pedig a Ferencváros is eljutott a 40 lőtt gólig. A találkozó sportszerűségét – egyben a kemény védekezés hiányát – jelzi, hogy az 55. percben került sor az egyetlen kiállításra.

A mérkőzés legeredményesebbje a veszprémi Andreas Nilsson volt 11 találattal, Lékai 5 gólig jutott volt csapata ellen.

A magyar szövetség statisztikusa, Éliás Gábor az MTI-nek elmondta, a férfi NB I-ben ezzel megdőlt az egy mérkőzésen született legtöbb gól rekordja. Az eddigi csúcsot a 2012 szeptemberében játszott Veszprém-Csurgó találkozó tartotta, amelyen 58-28-as hazai siker született.