Sporthírek

Sport hírek, elemzések és érdekességek. Sport rovatunkban követheted a kedvenc sportolóiddal, csapataiddal kapcsolatos legfrissebb híreket.
Kajak-Kenu

Maratoni kajak-kenu vb – Magyar érmek az utánpótlás versenyekben

A magyar versenyzők öt érmet, közte két aranyat nyertek a portugáliai Ponte de Limában zajló maratoni kajak-kenu világbajnokság pénteki napján, amelyen utánpótlás korosztályokban zajlott a küzdelem.

A női ifjúsági kajak párosoknál (19 km) világbajnok lett a Molnár Kinga, Józsa Hanna kettős, ugyanebben a korosztályban – és hasonló távon – a fiú kenusoknál pedig kettős magyar győzelem született: Szegi Zsombor és Soltész Péter nyert Pluzsik Mihály és Szöllősi Tamás előtt.

Az U23-asok között Simon Sebestyén kenu egyesben (22,6 km) ezüstérmes lett, míg női kajakban (22,6 km) Csépe Panna álhatott fel a dobogó második fokára – a viadal honlapja alapján.