Sporthírek

Sport hírek, elemzések és érdekességek. Sport rovatunkban követheted a kedvenc sportolóiddal, csapataiddal kapcsolatos legfrissebb híreket.

Ott az újabb bravúr, 12 év után újra Eb-érmes a női kéziválogatott

Kattints és regisztrálj a Piros20 kuponkóddal, húsz százalék kezdvezménnyel a Goldentips fogadási tanacsadó oldalán.

A magyar válogatott 25-24-re legyőzte a világbajnok és olimpiai ezüstérmes francia csapatot a magyar-osztrák-svájci közös rendezésű női kézilabda Európa-bajnokság vasárnapi bécsi bronzmérkőzésén.

Ez volt a magyar válogatott történetének ötödik Eb-bronzmérkőzése: az első kontinensviadalon, 1994-ben elvesztette a helyosztót az akkori csapat, 1998-ban, 2004-ben és 2012-ben viszont megszerezte a harmadik helyet. Utóbbi három alkalommal – akárcsak idén – a norvégoktól kapott ki az elődöntőben a nemzeti együttes.

Öt nappal korábban ideges kezdéssel, sok hibával engedett 4-0-s előnyt riválisának a magyar válogatott, ezúttal határozottabb rajttal tartotta a lépést esélyesebb ellenfelével, Szemerey pedig már korán fontos ziccervédést mutatott be.

Golovin Vlagyimir tíz perc elteltével, 5-3-as francia vezetésnél kért időt – ekkor volt először két gól a különbség -, Szemerey hárításaira és a határozott védekezésre alapozva sikerült is fordítani (6-5). A francia kapuban a ferencvárosi Laura Glauser szintén jó formában védett, ennek ellenére a 22. percben a jelentős szurkolótábor előtt szinte hazai környezetben játszó magyar együttes 9-7-re vezetett.

A publikum Szemereyt éltette, miközben a válogatott 10-7-re alakította az állást. A világbajnok innen egy találatra zárkózott fel, de a szünetre is előnnyel vonulhatott az öltözőbe a magyar csapat, amely épp egy góllal állt jobban, mint kedden.

A második félidőre is harcosan érkezett a nemzeti együttes, jól játszott, de 41 perc elteltével így is beérte Franciaország (16-16).Az utolsó negyedórához közeledve nőtt a hibák száma, több volt az eredménytelenül befejezett támadás, a visszaszerzett vezetését viszont körömszakadtáig őrizte a magyar válogatott, Szemerey például hétméterest védett.

A záró tíz perc 20-20-ról indult, majd mindkét fél előnybe tudott kerülni. Az utolsó öt percen belül, 23-22-es magyar vezetésnél létszámfölényben játszhattak a franciák, Klujber azonban egy sikertelen támadás után visszafutva az üres kapu elől ütötte ki a labdát, majd a túloldalon hétméterest értékesített. A bronzérem sorsa az utolsó percben dőlt el, Győri-Lukács Viktória góljára már nem érkezett válasz.

Szemerey 13 francia lövést hatástalanított, Janurik Kinga védés nélkül zárt.

A franciáknál a Győrben játszó Estelle Nze Minko négy, a ferencvárosi Orlane Kanor egy gólt szerzett, Glauser 11 védéssel végzett, a győri hálóőr Hatadou Sako nem fogott labdát.

A góllövőlistát 60 találatával vezető, a meccs legjobbjának választott Klujbernek jó esélye van a gólkirálynői címre, mivel hozzá legközelebb a még pályára lépők közül a norvég csapattal döntőt játszó, tavalyi az év legjobb játékosának választott Henny Reistad áll 42 találattal.

 

(MTI)

(Kiemelt kép: MTI/Czegélédi Zsolt)