Marco Rossi elárulta, mit gondol a pénteken kisorsolt vb-selejtezőcsoportunkról és hogy kit választana Portugália és Dánia közül.
A magyar válogatott szövetségi kapitánya az M4 Sport Nemzeti Sporthíradójában úgy nyilatkozott, jó, hogy négycsapatos csoportba került a válogatott, így van lehetőség két felkészülési találkozóra a selejtezőket megelőzően.
Az ellenfelek közül Írországról elmondta, friss emléke van a magyar csapatnak, amely júniusban 2-1-es vereséget szenvedett Dublinban, de szerinte azon a meccsen inkább a döntetlen lett volna igazságosabb.
“Ez a párharc nehéz lesz, tudjuk, hogy fizikális együttesről van szó, amely veszélyes, főleg rögzített helyzetekben. De nagyon sokat tudunk róluk, így majd jól fel tudunk készülni erre a mérkőzésre” – fogalmazott a magyar állampolgársággal is rendelkező olasz szakember.
Örményországról úgy fogalmazott, nem teljesített jól az elmúlt időszakban. A válogatottnak mindkét mérkőzését meg kell nyernie vele szemben, ha “valóra akarjuk váltani az álmunkat”.
Kiemelte: Dánia és Portugália közül az előbbit választaná. Nem azért, mert gyengébb lenne, hanem mert a magyar csapat talán jobban tud alkalmazkodni egy észak-európai ország együtteséhez, jobb helyzetből kezdheti a találkozót.
A magyarok ősszel játsszák a vb-selejtezős mérkőzéseiket. Márciusban pedig a törökökkel vívnak oda-visszavágós osztályozós párharcot a Nemzetek Ligájában, az élvonalban maradásért. Mindez azt is jelenti, hogy júniusban két barátságos mérkőzés lekötésére lesz lehetősége a hazai szövetségnek.
A portugál-dán NL-negyeddöntőt az osztályozós párharcokhoz hasonlóan márciusban rendezik. Akkor derül majd ki, hogy a vb-selejtezőkön melyik ország csapata lesz majd az ellenfél.
Borítókép forrása: valogatott.mlsz.hu