Sporthírek

Sport hírek, elemzések és érdekességek. Sport rovatunkban követheted a kedvenc sportolóiddal, csapataiddal kapcsolatos legfrissebb híreket.
DVTK Jegesmedvék - Csíkszeredai Sportklub

Szétlövésben győzte le a címvédőt a DVTK, az UTE 5-2-ről vesztett pontot

A címvédő SC Csíkszereda szétlövés után 2-1-es vereséget szenvedett a DVTK Jegesmedvék vendégeként a jégkorong Erste Liga keddi játéknapján, míg az UTE saját csarnokában 5-2-es vezetésről pontot vesztett a Corona Brasovval szemben.

Miskolcon az első harmad nagy részében a hazaiak veszélyeztettek, kettős emberelőnyben igazi tűzijáték alakult ki az ex-DVTK-s Adorján Attila kapuja előtt. A Szeredának voltak szórványos helyzetei, ám a gólra a második harmad 45. másodpercéig várni kellett. Ekkor Sofron István ziccerig kijátszva lőtt a kapuba. A hazaiak sokáig hiába játszottak remekül, Adorjánon nem tudtak kifogni. Az 54. percben a szezonban először pályára lépő Wehrs Kevin – amikor éppen kiegészült a Csíkszereda – középről nem hibázott. A szétlövésben a DVTK kétszer is betalált.

A Csíkszereda öt győzelem után kapott ki, ezt megelőzően utoljára október 7-én nem nyert, akkor a DVTK vendégként verte.

A Megyeri úton a rossz formában lévő UTE Benk András révén már a 4. percben vezetett a Brassó ellen, ám az erdélyi alakulat Kiss Philip dupla kiállítását két gólra váltotta. A meccs derekán 23 másodperc alatt megint két gól született, ám most a lila-fehérek jóvoltából. Még a második szünet előtt az UTE két létszámfölényes szituációból megint gólt lőtt, így megnyugtató előnnyel vonulhatott el pihenőre. A Corona a záró felvonásban szépített, majd feljött 5-4-re, aztán 9 másodperccel a vége előtt egyenlített. A találatot videobírózás után adták meg. A hosszabbításban büntetőt hibáztak a vendégek, majd Kyle Just mégis az újpestieknek szerezte meg a bónuszpontot.

Debrecenben a Gyergyói HK emberhátrányban szerezte meg a vezetést, Vokla Rolandot támadták le, és egy passz után Hetényi Zoltánnak esélye sem volt. A 25. percben megduplázta előnyét a székely csapat. A hajdúságiak erősen nyomtak a záró harmadban, szépíteni az 55. percben tudtak. Így izgalmasan alakult a hajrá. A debreceni hálóőr lehozatala után üres kapus góllal zárta le az összecsapást a GYHK.

Eredmények:

DVTK Jegesmedvék-SC Csíkszereda (romániai) 2-1 (0-0, 0-1, 1-0, 0-0), szétlövés után
UTE-Corona Brasov (romániai) 4-3 (1-0, 4-2, 0-3, 1-0), hosszabbítás után
DEAC-Gyergyói HK (romániai) 1-3 (0-1, 0-1, 1-1)