Sporthírek

Sport hírek, elemzések és érdekességek. Sport rovatunkban követheted a kedvenc sportolóiddal, csapataiddal kapcsolatos legfrissebb híreket.

Vereség a címvédő norvégoktól – bronzért játszhat a kéziválogatott

Kattints és regisztrálj a Piros20 kuponkóddal, húsz százalék kezdvezménnyel a Goldentips fogadási tanacsadó oldalán.

A magyar női kézilabda-válogatott 30-22-re kikapott a címvédő és olimpiai bajnok norvég csapattól a magyar-osztrák-svájci közös rendezésű Európa-bajnokság bécsi elődöntőjében, pénteken.

 

A mérkőzést Kuczora Csenge kapufája indította, gyorsan megvolt Böde-Bíró Blanka és a korábban Győrben is védő sportági legenda, Katrine Lunde első védése is.

Az első két találat a tornán eddig százszázalékos norvégoké volt, a magyar góltermést Vámos Petra indította el betörésből.

A norvégok 4-1-re távolodtak el, miközben folyamatosan zúgott a nézőtérről a “mindent bele!”.

A tavalyi év legjobb női játékosának választott Henny Reistad tíz perc alatt háromszor volt eredményes, épp ennyi találat volt a különbség is ekkor (7-4).

A norvég támadásokkal nehezen bírt a hátsó alakzat, elöl is akadtak pontatlanságok – bár többször is csupán centiméterek hiányoztak -, 9-5-ös skandináv előnynél a 13. percben időt kért Golovin Vlagyimir.

Meg is felezte lemaradását a magyar csapat (9-7), amelyben ezen a találkozón mutatkozott be a kerethez egy nappal korábban csatlakozott balszélső, Petrus Mirtill.

A norvégok egy emberelőnyös időszakra is építve ötgólosra hizlalták a különbséget (13-8), innen kettős emberelőnyben is játszva, a kapuba csereként érkezett Janurik Kinga hárításaival sikerült a szünetre 13-11-ig közelíteni úgy, hogy a rivális a 22. perc után nem talált be.

A fordulást követően is az északiaké volt az első két gól, majd gyors egymásutánban két hétméterest és egy emberelőnyt is kaptak (17-13).

Janurik továbbra is remekelt, ahogy a túloldalon Lunde is fontos szituációkban védett. Visszaállt az ötgólos különbség (19-14), szólt is a magyar drukkerektől a harcra buzdító felhívás.

A küzdőszellem megvolt, támadásban azonban becsúsztak hibák, amely a norvégok akcióiról nem volt elmondható, 43 perc elteltével, 21-15-ös vezetésüknél újból időt kért Golovin.

A 48. percben ennek ellenére 24-16 állt az eredményjelzőn, több volt a hiba, a pontatlanság, az esélyesebb és a kiélezett végjátékokban tapasztaltabb norvégok pedig magabiztos előnyüket tovább tudták növelni a záró tíz percbe lépve (26-17).

A hajrában azért küzdött a fáradni látszó magyar válogatott, hogy tíz gólon belül maradjon az olimpiai bajnokhoz képest, ekkor is minden labdáért megküzdöttek a játékosok, végül a címvédő nyolc találattal bizonyult jobbnak.

Janurik tíz, Böde-Bíró egy, a túloldalon a meccs legjobbjának megválasztott Lunde 11, a szintén ex-győri Silje Solberg két lövést fogott.

A skandináv gárdában a Bajnokok Ligája-címvédő Győri Audi ETO játékosai közül Emilie Hovden öt, Kari Brattset két gólt szerzett, míg Kristine Breistöl nem talált be.

A magyar válogatott a négy közé jutással biztosította helyét a jövő évi német-holland közös rendezésű világbajnokságra, így selejtező nélkül ott lesz a B csoportban, amelynek a hollandiai ‘s-Hertogenbosch ad majd otthont.

Folytatás vasárnap, ahol a francia válogatott lesz az ellenfél a bronzéremért!

Borítókép forrása: MTI / Tóth Zsombor