Sport hírek, elemzések és érdekességek. Sport rovatunkban követheted a kedvenc sportolóiddal, csapataiddal kapcsolatos legfrissebb híreket.
Fejér-B.Á.L. Veszprém

Vereségével biztossá vált a Veszprém búcsúja

A Fejér B.Á.L.-Veszprém 34-30-ra kikapott a francia Montpellier HB otthonában a férfi kézilabda Európa-liga csoportkörének kilencedik fordulójában, kedden.

Matematikailag ezzel a vereséggel dőlt el, hogy az előző idény Magyar Kupa-ezüstérmese nem juthat tovább a nyolcaddöntőbe.

Eredmény, csoportkör, 9. forduló, A csoport:

Montpellier HB (francia) – Fejér B.Á.L.-Veszprém 34-30 (19-16)

lövések/gólok: 50/34, illetve 43/30
gólok hétméteresből: 6/6, illetve 3/3
kiállítások: 4, illetve 6 perc

A magyar csapat keretéből Fercsik Dániel, Kristóf Mátyás, Podoba János, Preszter Ákos, Pulay Gábor és Stranigg János is hiányzott.

A hatodik percben már 6-2-re vezettek a kétszeres Bajnokok Ligája-győztes franciák, akiknél a világbajnoki ezüstérmes Yanis Lenne szórta a gólokat. A veszprémiek 10-4 után Miklós Gergő védéseire alapozva némileg felzárkóztak, sőt a meccs harmadánál már csak két találat volt a Montpellier előnye. Szinte minden magyar hibát góllal büntettek a hazaiak, de ez fordítva is igaz volt, így a vendégek csupán háromgólos hátrányba voltak a szünetben.

A 33. percben már csak egy találat volt a magyar csapat hátránya, de a jóval esélyesebb Montpellier csakhamar megint megnyugtató előnyt alakított ki, amit magabiztosan növelt a folytatásban, és végül úgy nyerte meg a meccset, hogy a Veszprém egyszer sem vezetett a hatvan perc során.

Éles Benedek nyolc, Tóth Péter hat gólt lőtt, Miklós Gergő hat, Balogh Tibor védéssel zárt. A túloldalon Lucas Pellas 11, Yanis Lenne hat alkalommal talált be.

Az egy győzelemmel és nyolc vereséggel csoportja hatodik helyén álló Veszprém egy hét múlva a portugál Benficát fogadja a második számú európai kupasorozatban. A nyolcaddöntőbe az első négy helyezett jut.

Forrás: MTI; Fotó: Fejér-B.Á.L. Veszprém Facebook