A Nemzetközi Labdarúgó Szövetségnél (FIFA) Vinícius Júnior, a Real Madrid brazil támadója nyerte el az év játékosa címet, amelyet kedd este a dohai díjátadó gálán adtak át.
A 24 éves futballista, aki az Aranylabda szavazáson második lett a spanyol Rodri mögött, személyesen vette át a díjat, mert klubja szerdán az Interkontinentális Kupáért a mexikói Pachucával csap össze Katar fővárosában.
A végeredmény a szurkolók szavazatai mellett a szövetségi kapitányok, válogatottak csapatkapitányai és újságírók voksai alapján alakult ki.
Az év legszebb góljáért járó, 16. alkalommal odaítélt Puskás-díjat az argentin Alejandro Garnacho, a Manchester United szélsője érdemelte ki a tavaly november 26-án, az Everton elleni angol bajnoki meccsen szerzett találatáért. A most 20 éves játékos egy jobb oldali beadás után 13 méterről ollózva bombázott a bal felső sarokba. A díjazott nevét a világbajnok olasz csatár, Alessandro Del Piero jelentette be.
A nőknél az év edzője díjat Emma Hayes, az olimpiai bajnok amerikai női válogatott angol szövetségi kapitánya kapta, míg a legjobb kapus Alyssa Naeher, az amerikai válogatott és a Chicago Red Stars hálóőre lett. A legjobb női játékosnak járó elismerést ismét az aranylabdás Aitana Bonmatí, a Barcelona világbajnok futballistája vehette át.
Az egyórás gálán a Fair Play-díjat a brazil Thiago Maia kapta, mivel májusban a brazíliai áradások idején saját testi épségét kockáztatva hősiesen életeket mentett.
(Kiemelt kép: Getty Images)
(MTI)